İNŞAAT

Genel Bakış

Türkiye ekonomisinin lokomotifi inşaat sektörü, Özaltın Holding'in de ana faaliyet alanını oluşturmaktadır. Holding'in önemli şirketlerinden biri olan Özaltın İnşaat, 1965 yılında Nuri Özaltın'ın kişisel teşebbüsüyle faaliyetlerine başlamıştır.

Özaltın İnşaat, kurulduğu ilk günden bu güne yurtiçinde ve yurtdışında hayata geçirilmesi zor olan birçok projeye imza atarak Türk müteahhitlik sektörünün dünyada önemli bir yer edinmesine katkıda bulunmuştur. Barajlardan köprü ve otoyollara, fabrikalardan turizm tesislerine farklı tip inşaat alanlarındaki faaliyetleriyle Özaltın İnşaat, kazandığı ulusal ve uluslararası başarılarla sektörünün öncü firmalarından biri haline gelmiştir. Özaltın İnşaat, sektöre getirdiği yeni teknolojiler ve gerçekleştirdiği ilklerle de sektördeki yerini sağlamlaştırmıştır.

Baraj inşaatında çığır açan Silindirle Sıkıştırılmış Beton (RCC) tekniğini Türkiye'de ilk olarak uygulayan Özaltın İnşaat'ın Denizli'de yaptığı Cindere Barajı Türkiye'nin ilk, İzmir'de yaptığı Beydağ Barajı ise Türkiye'nin en büyük gövde hacmine sahip Silindirle Sıkıştırılmış Beton (RCC) barajlarıdır.

Özaltın İnşaat, istikrarlı yapısı ve girişimci ruhuyla ilkelerinden ödün vermeden bundan sonra da Türkiye'nin geleceğini inşa etmeye devam edecektir.

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu, Gebze-Orhangazi Kesimi, 3. Kısım

İncele

DİĞER PROJELER

Kiğı Barajı ve HES

180 MW

650 GWh

İncele

Gebze – Orhangazi – İzmir Otoyolu, İzmir – Manisa Kesimi

45,204 km

İncele