HABERLER

Kral Abdullah, Wadi Al Arab System II su iletim projesini açtı

Majesteleri Kral Abdullah, Pazar günü Kuzey Şuneh'teki Manshiyeh'de kuzey vilayetlerinde yaklaşık 1,1 milyon insanın su tedarikini iyileştirmeyi amaçlayan Wadi Al Arab System II su iletim projesini açtı.

Proje, doğrudan Orta Irbid, Bani Obeid ve Taibeh bölgelerine, yaklaşık 800.000 kişiye fayda sağlayan Bani Kinanah bölgelerine hizmet ederken, su kaynaklarının daha iyi tahsisi yoluyla diğer kuzey valiliklerinde yaklaşık 300.000 kişinin su payını dolaylı olarak iyileştiriyor.

Başbakan Bisher Khasawneh'in de katıldığı açılış töreninde Kral Abdullah'a proje hakkında bilgi veren Su Bakanı Motasem Saidan, proje için suyun Kral Abdullah Kanalı'ndan sağlanacağını söyledi.

Proje 129,3 milyon dolara mal oldu ve bir dizi kredi ile 13,75 milyon avro (15,5 milyon dolar) Avrupa Yatırım Bankası hibesi ile finanse edildi.

Başta Irbid olmak üzere kuzey vilayetlerinde su kıtlığını hafifletmek amacıyla COVID-19'un getirdiği koşullara rağmen proje uygulaması devam etti.

Proje, ilk yılında 10 mcm su üretecek ve ikinci yılda kademeli olarak 15-20 mcm'ye, daha sonra hedef alanların içme suyu ihtiyacının yüzde 60'ını karşılayan maksimum kapasitesi 30 mcm'ye çıkacak.

 

Kaynak: http://www.jordantimes.com/news/local/king-opens-wadi-al-arab-system-ii-water-conveyance-project

 

Özaltın İnşaat, Akkuyu Ngs Çalışanları İçin Yeni Bir Yerleşim Alanı İnşa Edecek

İncele

Özaltın Holding, Ukrhidroenergo ile İşbirliği Anlaşması İmzaladı

İncele

Rusya, Özaltın’ın da İçinde Bulunduğu 3 Türk Firmasına Domates İhraç İzni Verdi

İncele