Hakkımızda

Hakkımızda

Özaltın Holding’in faaliyetleri, inşaat ve taahhüt alanındaki girişimleriyle başlamıştır. Faaliyet gösterdiği ülkelerin kalkınmasına ve gelişmesine öncelik veren bir anlayışla çalışmalarını sürdüren holding, şu an Türkiye’nin öncü ve girişimci kuruluşları arasında yer almaktadır.

Örnek gösterilen altyapı ve üstyapı projelerine imza atan Holding'in, tamamlanan ve devam eden projeleri arasında barajlar önemli bir yer almaktadır. Barajların yanı sıra atık su arıtma tesisleri, yollar, köprüler, tüneller, demiryolları, boru hatları, oteller, spor tesisleri, toplu konutlar, hastaneler ve fabrikalar ise diğer faaliyet alanları içerisinde sayılabilir.  

Ulaşım yatırımlarıyla sektöre başarılı bir giriş yapan Özaltın Holding, 2016 yılında hizmete açılan Osmangazi Köprüsü ve Gebze - Orhangazi - İzmir Otoyolu Projesi’ni hayata geçiren ortaklık içerisinde yer almaktadır. Holding, güçlü finansal yapısı sayesinde ulaşım sektörünün uzun vadeli ve büyük ölçekli projelerini sorunsuz bir şekilde hayata geçirmektedir.

Türkiye'nin değişen ihtiyaçlarına paralel bir şekilde kendini geliştiren Özaltın Holding, geleceğin sektörlerinden enerji sektörüne 2000'li yılların başında adım atmıştır. Toplam miktarı 3 milyar Amerikan dolarına ulaşan yatırımlarıyla, enerji projelerine hızla devam eden Holding, projeler tamamlandığında yaklaşık 6 milyar kWh enerji üretim kapasitesine ulaşmayı hedeflemektedir.

İnşaat, ulaşım ve enerji sektörlerinin yanı sıra 2 milyon 200 bin m2’lik alan üzerine kurulu otelleri ve golf sahalarıyla turizm sektöründe de hizmet veren Özaltın Holding, Türkiye'nin en nitelikli ve kapsamlı otel zincirlerinden birine sahiptir. Otellerini ve golf sahalarını sadece inşa etmekle kalmayıp işletmesini de bizzat kendisi yürüten Özaltın Turizm Grubu, Gloria Hotels & Resorts markası altında holdingin özünde var olan kalite ve hizmet anlayışıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

Her geçen gün emin adımlarla büyüyen Özaltın Holding, 1997 yılında, Antalya'nın Serik ilçesinde inşa ettiği seralarla tarım sektörüne adım atmıştır. Yatırımlarını kısa sürede katlayarak artıran holding, 250.000 m2‘lik kapalı alan ile şu an bölgenin en büyük ve yenilikçi sera tesislerinden birine sahiptir.

Özaltın Holding, sahip olduğu zengin makine ve ekipman parkı, modern teknolojileri araştıran ve kullanan çalışanları, güçlü finansal yapısı, tüm dünyaya örnek olan ve değeri milyar dolarlarla ölçülen inşaat ve taahhüt, ulaşım, enerji, turizm ve seracılık sektörlerindeki yatırımlarıyla çalışmalarına azimle devam etmektedir.