KURUMSAL

Genel Bakış

Özaltın Holding’in temelleri, Kurucumuz Nuri Özaltın’ın inşaat alanındaki çalışmalarıyla atıldı. Nuri Özaltın’ın, insanların hayatlarını kolaylaştıracak yeni dünyalar inşa etme arzusuyla büyüyen ve gelişen Özaltın Holding, Türkiye’nin öncü ve girişimci holdingleri arasında yer almaktadır.

Örnek gösterilen altyapı ve üstyapı projelerine imza atan Özaltın Holding'in, tamamlanan ve devam eden projeleri arasında barajlar önemli bir yer almaktadır. Barajların yanı sıra atık su arıtma tesisleri, yollar, köprüler, tüneller, demiryolları, boru hatları, oteller, spor tesisleri, toplu konutlar, hastaneler ve fabrikalar Özaltın Holding'in diğer inşaat faaliyetleri arasında gösterilebilir.

Türkiye'nin ihtiyaçları doğrultusunda kendini geliştiren Özaltın Holding, geleceğin en önemli sektörlerinden biri olan enerji sektörüne 2000'li yılların başında adım atmıştır. Toplam 3 milyar dolarlık yatırımla enerji projelerine hızla devam eden Özaltın, projeleri tamamlandığında yaklaşık 5 milyar 250 Milyon KWh enerji üretim kapasitesine ulaşmayı hedeflemektedir. Yenilenebilir enerji kaynakları üzerine araştırma ve geliştirme çalışmaları yapan Holding aynı zamanda sektördeki gelişmeleri de yakından takip etmektedir.

Enerji ve inşaat sektörlerinin yanı sıra 2 milyon 200 bin metrekarelik alan üzerine kurulu otelleri ve golf sahalarıyla turizm sektöründe de hizmet veren Özaltın Holding, Türkiye'nin en nitelikli ve büyük otel zincirlerinden birine sahiptir. Otellerini ve golf sahalarını sadece inşa etmekle kalmamış, işletmesini de bizzat kendisi yürüten Özaltın Turizm Grubu, Özaltın Holding'in özünde var olan kalite ve hizmet anlayışıyla hizmet vermeye devam etmektedir.

Her geçen gün emin adımlarla kendini daha da büyüten Özaltın Holding, 1997 yılında, Antalya'nın Serik ilçesi sınırlarında, 26 bin metrekare alan üzerine inşa edilen plastik seralarla tarım sektörüne adım atmıştır. Yatırımlarını kısa sürede katlayarak artıran Özaltın Holding, şu an bölgenin en büyük kapalı sera tesislerinden birine sahiptir. Hollanda'dan temin edilen yüksek sera teknolojisinin kullanıldığı seraların tamamı bilgisayarlar aracılığıyla otomatik olarak kontrol edilmektedir.

Özaltın Holding, sahip olduğu zengin makine ve ekipman parkı, modern teknolojileri araştıran ve uygulayan çalışanları, güçlü mali altyapısı, tüm dünyaya örnek olan ve değeri milyar dolarlarla ölçülen inşaat, enerji, ulaşım, turizm ve tarım sektörlerindeki yatırımlarıyla Türkiye için çalışmaya devam etmektedir.