TARIM

Genel Bakış

İstikrarlı gelişimine devam eden Özaltın Holding, 1997 yılında tarım sektörüne girmiştir. Bu sektördeki yatırımlarına, Antalya'nın Serik ilçesinde inşa edilen sera tesisleriyle başlamıştır. 1998, 2001 ve 2006 yıllarında inşa edilen cam serayla birlikte toplam 250.000 metrekareye ulaşan tesisler, son teknolojiyle donatılmıştır.

Hormon kullanılmadan tarım yapılan seralarda, bitkilerin döllenmesi için bambus arıları kullanılmaktadır. Seraların tamamında topraksız tarım sistemi uygulanmakta ve bu sayede daha sağlıklı üretim miktarlarına ulaşmak amaçlanmaktadır.

Özaltın Holding'in nitelikli iş anlayışıyla tarım sektöründe belirli ürünler üstünde yoğunlaşılmıştır. Domates ve biber çeşitlerinin üretildiği seralarda domates grubunda salkım, tane, cherry ve kokteyl domates; biber grubunda ise kırmızı, turuncu ve sarı renklerde kapya biberiyle California Wonder biberi yetiştiriciliği yapılmaktadır.

Özaltın Holding'in ürettiği ürünler Almanya, Hollanda gibi ülkeler başta olmak üzere Avrupa'nın tamamından ve Rusya'dan talep görmektedir. Yatırım yaptığı her sektörde olduğu gibi tarım sektöründe de en iyiyi ve en kaliteliyi üretmeyi kendine ilke edinen Özaltın Holding, yeni projeler, sistemler ve düşüncelerle sektörün örnek markası olmaya devam etmektedir.

ÖZALTIN SERACILIK

Aşağıçatma Mah. Yeni Sok. No:9 Serik - Antalya

0 242 722 54 12

0 242 722 58 89